Doprava ZDARMA
do Balíkovny od 5000 Kč

Ceník dopravy

akce

NUTSMAN Švestky sušené Ashlock NATURAL 500g

Dostupnost: Skladem 0 ks

Tento produkt momentálně není možné objednat.

Popis

EXP: 5/2024

Výborné a slaďoučké sušené švestky. Ideální na pečení, ale i jako zdravá svačinka. Navíc jsou natural!

  • Natural - bez přidaných konzervantů a barviv
  • vypeckované
  • sladká chuť

Složení: Sušené švestky.

Skladování: Skladujte v suchu při teplotě do 25°C. Po otevření ihned spotřebujte. Chraňte před přímým slunečním zářením.

Země původu: Bulharsko

Upozornění: Švestky jsou sušeny bez použití konzervantů. Případný bílý povlak není na závadu, jedná se o vysrážený cukr. Výrobek může obsahovat skořápky/pecky. Z tohoto důvodu není vhodný pro děti do 3 let. Doporučujeme přebrat.

O švestkách

Slivoň švestka je známý strom z rodu slivoň (Prunus) a čeledi růžovitých. Plodem slivoně švestky je švestka. Je to peckovice modré až fialové barvy, mírně nasládlé chuti. Plody se konzumují syrové, konzervované mražením, nebo kompotované. Vyrábějí se z nich povidla, plní se jimi ovocné knedlíky, buchty i koláče, suší se, nebo se z nich po zkvašení destilací vyrábí slivovice.

Složení švestek

Plody švestky obsahují organické kyseliny (např. jablečná), třísloviny, dusíkaté látky, minerální látky (sodík, draslík, fosfor, vápník, hořčík, železo) a vitamíny (provitamín A 0, B1, B2, K a C).

Využití švestek

Nejčastější využití najdou švestky při pečení buchet, koláčů, bublanin a dalších dezertů a přípravě švestkových knedlíků. Nesmíme zapomenout na velmi chutná švestková povidla. Dokonce můžeme vyzkoušet nahradit jablka švestkami ve štrúdlu, nebo žemlovce.

Také jsou výborné k masu. Buďto si k masu můžeme zkusit vyrobit delikátní švestkovou omáčku, nebo můžeme maso se švestkami přímo péct. Další varianta je maso potřít povidly a nechat zapéct. Švestky se hodí v podstatě ke každému druhu masa, hlavně ke kuřecímu, vepřovému a zvěřině.

Balení: 0,5kg

Tento produkt si momentálně prohlíží .
Certifikovaný e-shop České poštyBalíkovnaBalíkovna

Created by Netsimple