Doprava ZDARMA
do Balíkovny od 2500 Kč

Ceník dopravy

DiaChrom se sukralózou sypký 200g nízkokal.sladid.

Dostupnost: Skladem

Tento produkt momentálně není možné objednat.

Popis

Sladidlo obohacené trojmocným chrómem.

Charakteristika:  DiaChrom se sukralózou je stolní sladidlo nové generace obohacené trojmocným chrómem, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi. Velkou předností tohoto sladidla je chuť velmi podobná cukru (bez pachutí typických pro běžná stolní sladidla).

Je dodáván v balení po 80 nebo 600 tabletách a v sypké formě.

Po oslazení nápoje nebo konzumaci cukroví, salátu apod. s tímto sladidlem se současně do těla dostane trojmocný chróm, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi.

Účinky:

DiaChrom se sukralózou je sladidlo obsahující vedle sladící složky (sukralózy) i trojmocný chróm, který přispívá k udržení normální haldiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin (min. 6 µg Cr3+/den tj. 4 tablety DiaChromu se sukralózou nebo 6,6 g sladidla v sypké formě).

Aktivní látky:

Sladidlo E955: sukralóza. Obsah sladící složky v tabletě odpovídá svojí sladivostí 4,4 g cukru (1 velká kostka cukru). V případě sypké formy je sladidlo 3x sladší než cukr. Tabletová i sypká forma obsahují trojmocný chróm: 1,5 µg Cr3+/tbl nebo 2,3 µg Cr3+ v kávové lžičce (2,5 g) sladidla v sypké formě.

Účel použití:

  • ke slazení kávy, čaje a dalších nápojů
  • k pečení cukroví, buchet, k přípravě krémů, pudinků
  • je možné jej používat v kombinaci s práškem do pečiva nebo jedlou sodou
  • ke slazení ovoce, salátů, k zavařování apod.
  • vhodné pro nemocné fenylketonurií

Dávkování: 1 tableta má sladivost jedné velké kostky cukru (4,4 g), ale má 95,7 % nižší kalorickou hodnotu. Tablety jsou tvarově uzpůsobeny tak, že je lze pohodlně rozlomit a tím si každý konzument přizpůsobí sladkost svého oblíbeného nápoje přesně podle svých představ.

Sypká forma je 3x sladší než cukr, ale má o 70 % méně kalorií. Dávkování se přizpůsobuje podle příslušných receptů.

Související informace:

  • Energetická hodnota 1 tablety: 3,2 kJ/0,76 kcal, bílkoviny 5 mg, sacharidy (laktóza) 184 mg, tuky 0,2 mg.
  • Energetická hodnota sypké formy: 1 lžička (2,5 g): 42,2 kJ/9,93 kcal, bílkoviny 0 g, sacharidy (maltodextrin, laktóza) 2,48 g, tuky 0 g.

Ministerstvo zdravotnictví omezuje vyhláškou příjem chrómu na 200 µg/den. Toto množství je obsaženo ve 133 tabletách nebo ve 220 g sypkého sladidla.

Přijatelný denní příjem (ADI) sukralózy je 15 mg/kg tělesné hmotnosti na den, což představuje pro člověka o hmotnosti 80 kg konzumaci maximálně 171 tablet DiaChromu se sukralózou za den nebo 182 g sladidla v sypké formě.

Výrobek lze získat formou dobírky přes internetový obchod nebo jej lze zakoupit ve vybraných lékárnách, případně prodejnách zdravé výživy.

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy (alergen). Dětem podávat pouze po dohodě s lékařem.

Prohlášení výrobce:

DiaChrom se sukralózou je vyráběn podle standardů správné výrobní praxe (GMP - Good Manufacture Practice) a v souladu se systémem kritických bodů ve výrobě (HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point).

Dáváme Vám jistotu, že výrobek byl vyroben za podmínek splňujících kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.

Každá vyrobená šarže podléhá přísnému laboratornímu dozoru a je z ní archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení. Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem.

Tento produkt si momentálně prohlíží .
Certifikovaný e-shop České poštyBalíkovnaBalíkovna

Created by Netsimple