Doprava ZDARMA
do Balíkovny od 2500 Kč

Ceník dopravy

Bachovy Esence Krizové kapky 10 ml

Krizová esence (Rescue remedy) neboli „kapky v nouzi“, jsou asi tou nejznámější směsí esencí v celém systému květové bachové terapie.

Dostupnost: Skladem

Tento produkt momentálně není možné objednat.

Popis

Popis produktu

Krizová esence (Rescue remedy) neboli „kapky v nouzi“, jsou asi tou nejznámější směsí esencí v celém systému květové bachové terapie. Jedná se o soubor 5 esencí, které dohromady vytvářejí ideální kombinaci pro nejrůznější traumatizující situace.

Krizová směs obsahuje esence, které:

  • uvolňující mentální stres a napětí, netrpělivost, podrážděnost (Netýkavka žlázonosná)
  • ulevující při stavech paniky či teroru, silné bolesti, nezvládnutelném strachu (Devaterník penízkovitý)
  • vracející nás z apatie k přítomnému dění, bdělosti, pozornosti  (Bílá lesní réva)
  • vhodné při mentálním nebo fyzickém šoku, uleknutí či omráčení (Snědek okoličnatý)
  • vhodné při stavech zoufalství, histerie a strachu ze ztráty kontroly (Slíva třešňová)

*Existuje také Krizový krém, do kterého se přidává esence Plané jabloně. Tato esence podporuje vnímání vlastního těla a napomáhá čistícím a léčebným procesů.

Situací a stavů, kdy můžete Krizovou esenci užít je mnoho:

  • Duševní zmatení (hádky v rodině, pro děti, které jsou otřeseni z brutálního filmu – výjevu, po obdržení špatné zprávy…)
  • Strach z budoucích událostí (návštěva zubaře, příjímací pohovor, porod, rozvodové řízení, zkoušky, operace…)
  • Úlek (pád, psí kousnutí, kousnutí hmyzem, jakýkoli úraz, šok po havárii…)
  • Napjatá atmosféra (při návštěvě nebo delším pobytu ve stresovém prostředí, jatka, psychiatrie, nemocnice, strach z výšek, uzavřených prostor…)
  • nespavost, panika, nervové zhroucení, emoční podpora při nejrůznějších terapiích, bolest zubů, zoufalství, duševní zmatek…

A nespočet dalších :)

Esence totiž v člověku aktivují sebe léčivé procesy, které aktivně pomáhají celé bytosti se z nastolenou situací vyrovnat. Je proto vhodné mít malou lahvičku v batohu nebo v kabelce vždy při ruce.

Osobně se mi krizové esence velmi osvědčili, zejména při školní docházce, kdy jsem jako malá před náročným zkouškovým dnem cumlala vždy ráno jeden „krizový bonbón“. Krizová esence se totiž nevyrábí pouze ve formě kapek 20ml, 30ml, ale také ve formě bonbónů, masti a spreje pro ještě snažíš užití.

Dávkování:  je individuální v souvislosti s intenzitou šokového stavu. Při méně intenzivních záležitostech stačí kápnout 2 – 4 kapky jednorázově pod jazyk nebo do sklenice či láhve s vodou.

Ve vypjatějších situacích se užívají 4 kapky Krizové esence přímo pod jazyk nebo do sklenice s vodou opakovaně (voda se pije po doušcích až do odeznění šokového stavu). Každých 15 – 30 min  až 60min do odeznění traumatického stavu.

V případě mdloby se kapkami potřou rty nebo spánky, dásně, lebeční kosti, zápěstí, oblast za ušima. Pozor Krizové kapky nenahrazují odbornou lékařskou pomoc.

Tip: Esence můžete používat i zevní formou, třeba si dát několik kapek do koupele po náročném dni nebo v období nemoci. Hodí se též do zábalů, obkladů, obvazů apod.

Krizová esence je vhodná i pro zvířata stačí nakapat 2 kapky do misky s vodou vašeho mazlíčka. Při nemoci si můžete kapky nakapat na ruce a zvířátko hladit. I takto lze stav zvířete stimulovat. Více o esencích a domácích mazlíčcích naleznete zde…

Je dobré zmínit, že Krizová esence není vhodná k dlouhodobému pravidelnému užívání v rozmezí týdnů a měsíců. V případě, že jste tak často v intenzivních úzkostných stavech, šoku či panickém strachu, je vhodné hledat jiné řešení – terapii, změnu životního stylu apod. Nebo si nechat namíchat směs esencí na míru.

Tento produkt si momentálně prohlíží .
Certifikovaný e-shop České poštyBalíkovnaBalíkovna

Created by Netsimple