Doprava ZDARMA
do Balíkovny od 2500 Kč

Ceník dopravy

DiaChrom tbl.600 nízkokalorické sladidlo

Dostupnost: Skladem

Tento produkt momentálně není možné objednat.

Popis

DiaChrom je moderní stolní sladidlo na bázi aspartamu obohacené glukózotolerančním faktorem (GTF). Vedle efektu snižování hladiny krevního cukru a cholesterolu je jeho velkou předností chuť podobná cukru (bez pachutí typických pro běžná stolní sladidla). Po oslazení nápoje nebo konzumaci cukroví, salátu apod. s tímto sladidlem se současně do těla dostane glukózotoleranční faktor, který v konečném důsledku vyvolá snížení hladiny cukru v krvi. Při pravidelném používání dochází postupně i ke snižování obsahu cholesterolu.

Účinky:

DiaChrom je sladidlo obsahující vedle sladící složky (aspartamu) i glukózotoleranční faktor (ve vodě velmi dobře rozpustný speciální komplex biochemicky aktivního, organicky vázaného trojmocného chrómu), který se zapojuje do mechanismů vedoucích ke snižování cukru a cholesterolu v krvi.

Aktivní látky:

Obsah sladící složky v tabletě odpovídá svojí sladivostí 4,4 g cukru (1 kostka cukru). V případě sypké formy je sladidlo 3x sladší než cukr. Tabletová i sypká forma obsahují glukózotoleranční faktor.

Účel použití:

  • ke slazení kávy, čaje a dalších nápojů
  • k pečení cukroví, buchet, k přípravě krémů, pudinků
  • ke slazení ovoce, salátů, k zavařování apod.

Dávkování: 1 tableta má sladivost jedné velké kostky cukru (4,4 g), ale má 95,6% nižší kalorickou hodnotu. Tablety jsou tvarově uzpůsobeny tak, že je lze pohodlně rozlomit a tím si každý konzument přizpůsobí sladkost svého oblíbeného nápoje přesně podle svých představ.

Související informace:

  • Energetická hodnota 1 tablety: 3,3 kJ/0,77 kcal, bílkoviny 27 mg, sacharidy (laktóza) 167,4 mg, tuky 0,2 mg.
  • Energetická hodnota sypké formy: 1 lžička (2,5 g): 42,5 kJ/10 kcal, bílkoviny 0,05 g, sacharidy (maltodextrin, laktóza) 2,45 g, tuky 0 g.

Ministerstvo zdravotnictví omezuje vyhláškou příjem chrómu na 200 µg/den. Toto množství je obsaženo ve 133 tabletách nebo ve 220 g sypkého sladidla.

Přijatelný denní příjem (ADI) aspartamu je 40 mg/kg tělesné hmotnosti na den, což představuje pro člověka o hmotnosti 80 kg konzumaci maximálně 145 tablet DiaChromu za den.

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy (alergen). Nevhodné pro nemocné fenylketonurií. Dětem podávat pouze po dohodě s lékařem.

Tento produkt si momentálně prohlíží .
Certifikovaný e-shop České poštyBalíkovnaBalíkovna

Created by Netsimple